Jaakko Simo Antero Myllykylä

Yliopisto-opettaja, Tutkimusalueen jäsen

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusalue: Design, Development and LCM
!!Visiting address:
K1310A

!!Email: jaakko.myllykyla@tuni.fi

!!Phone: +358504478377

Tuomas Myllykoski

Jussi Myllärniemi

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata
!!Visiting address:
FB311

!!Email: jussi.myllarniemi@tuni.fi

!!Phone: +358405463398

Fanni Mylläri

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK309

!!Email: fanni.myllari@tuni.fi

!!Phone: +358408490370

Antti Mutanen

Tutkijatohtori

  • Sähkötekniikka
!!Visiting address:
SN301.2

!!Email: antti.mutanen@tuni.fi

!!Phone: +358401981506

Pauli Mustalahti

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Innovative Hydraulic Automation

Aliyu Musa

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Computational Medicine and Statistical Learning Laboratory (CMSL)
  • Research group: Predictive Society and Data Analytics (PSDA)

Akshaya Murugesan

Tutkijatohtori

  • BioMediTech

!!Email: akshaya.murugesan@tuni.fi

Anton Muravev

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Multimedia Research Group - MRG

Joonas Multanen

Tohtorikoulutettava, Tutkimusalueen jäsen

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusalue: Tietokonetekniikka
!!Visiting address:
TF213

!!Email: joonas.multanen@tuni.fi

Petteri Multanen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusryhmä: Innovative Hydraulic Automation
!!Visiting address:
Konetalo K2223A

!!Email: petteri.multanen@tuni.fi

!!Phone: +358505994329

Philipp Muller

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Sensor Technology and Biomeasurements (STB)
!!Visiting address:
TE213

!!Email: philipp.muller@tuni.fi

!!Phone: +358503433369

Mohammad Moshtari

Assistant Professor (tenure track)

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Tuotannon ja toimitusketjun johtamisen tutkimusryhmä (OSCG)
!!Visiting address:
FB211

!!Email: mohammad.moshtari@tuni.fi

!!Phone: +358504478360

Milad Mosallaei

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Tulevaisuuden elektroniikan laboratorio

Sergio Moreschini

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: 3D MEDIA

Ruben Morales Ferre

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Langaton tietoliikenne ja paikannus
!!Visiting address:
TD-414

!!Email: ruben.moralesferre@tuni.fi

Teemu Mononen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusryhmä: Innovative Hydraulic Automation
!!Visiting address:
K2308

!!Email: teemu.mononen@tuni.fi

Matti Monnonen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Ohjelmistotekniikka ja Älykkäät järjestelmät
!!Visiting address:
Pori 255

!!Email: matti.monnonen@tuni.fi

!!Phone: +358408262811

Khadijeh Momeni

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Teollisten operaatioiden johtaminen
  • Tutkimusryhmä: Projekti- ja palveluliiketoiminnan tutkimusryhmä (CROPS)

Dmitri Moltchanov

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Nousevat teknologiat Nano-Bio-Info-Cogno-aloilla
!!Visiting address:
TD305

!!Email: dmitri.moltchanov@tuni.fi

!!Phone: +358401981912

Matti Molkkari

Hossein Mokhtarian

Tutkijatohtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusalue: Manufacturing and Automation

!!Email: hossein.mokhtarian@tuni.fi

Gaurav Mohanty

Tutkimusryhmän jäsen, Assistant Professor (tenure track)

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Materiaalikarakterisointi
!!Visiting address:
Konetalo 3232

!!Email: gaurav.mohanty@tuni.fi

!!Phone: +358504478439

Wael Mohammed

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusryhmä: Automation and Systems Theory
!!Visiting address:
RL206

!!Email: wael.mohammed@tuni.fi

!!Phone: +358504479119

Mohammad Mohammadi Aref

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Innovative Hydraulic Automation

Damoon Mohamadi

Väitöskirjatutkija

  • Automaatio- ja konetekniikka

!!Email: damoon.mohamadi@tuni.fi

Yuta Miyanishi

Tohtorikoulutettava

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
TE308

!!Email: yuta.miyanishi@tuni.fi

Ayush Mishra

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Biomateriaalien ja kudosteknologian tutk.ryhmä

Krishna Mishra

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Innovative Hydraulic Automation

Seyyedreza Mirirostami

Väitöskirjatutkija

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
TF409

!!Email: seyyedreza.mirirostami@tuni.fi

Tatiana Minav

Assistant Professor (tenure track)

  • Automaatio- ja konetekniikka

!!Email: tatiana.minav@tuni.fi

!!Phone: +358505940496

Hasmik Minasyan

Yliopisto-opettaja

  • Kielikeskus
!!Visiting address:
PB107

!!Email: hasmik.minasyan@tuni.fi

!!Phone: +358504479173

Georgy Minaev

Mariia Mikriukova

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Paperinjalostus- ja pakkaustekniikka
!!Visiting address:
K4222

!!Email: mariia.mikriukova@tuni.fi

!!Phone: +358504478353

Riikka Mikkonen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Tulevaisuuden elektroniikan laboratorio
!!Visiting address:
SM301

!!Email: riikka.mikkonen@tuni.fi

!!Phone: +358504481269

Risto Mikkonen

Tutkimusryhmän jäsen, Lehtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusalue: Sähköenergiatekniikka
  • Tutkimusryhmä: Mallintaminen ja suprajohtavuus
!!Visiting address:
Sähkötalo SH311

!!Email: risto.mikkonen@tuni.fi

!!Phone: +358405034544

Tommi Mikkonen

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK116

!!Email: tommi.mikkonen@tuni.fi

!!Phone: +358408490749

Juha Miettinen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Tribologia ja koneenosat
!!Visiting address:
K4224

!!Email: juha.miettinen@tuni.fi

!!Phone: +358405916044

Mervi Miettinen

Koulutuksen tietoasiantuntija

  • Kirjasto
!!Visiting address:
Linna 4066

!!Email: mervi.miettinen@tuni.fi

!!Phone: +358408490213

Antonis Michalas

Assistant Professor (tenure track)

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
E 206

!!Email: antonios.michalas@tuni.fi

!!Phone: +358504478399

Tuomas Messo

Tutkimusalueen jäsen, Tutkimusryhmän johtaja

  • Tutkimusryhmä: Tehoelektroniikka
  • Tutkimusalue: Sähköenergiatekniikka

Annamaria Mesaros

Tutkimusryhmän jäsen, Assistant Professor (tenure track)

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Audio research group - ARG
!!Visiting address:
TC338

!!Email: annamaria.mesaros@tuni.fi

Milja Merta

Yliopisto-opettaja

  • Kielikeskus

!!Email: milja.mero@tuni.fi

!!Phone: +358401981640

Niina Merilaita

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Keraamimateriaalit

Alexandre Mercat

Tutkijatohtori

  • Tietotekniikka

!!Email: alexandre.mercat@tuni.fi

Karan Menon

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata

Carlos Mendoza Santana

Yliopisto-opettaja

  • Kielikeskus
!!Visiting address:
PB106

!!Email: carlos.mendozasantana@tuni.fi

!!Phone: +358503014644

Lari Melander

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusryhmä: Robotics and Automation
!!Visiting address:
K2117A

!!Email: lari.melander@tuni.fi

!!Phone: +358503266652

Kristo Mela

Tutkimusryhmän jäsen, Assistant Professor (tenure track)

  • Rakennustekniikka
  • Tutkimusryhmä: Metalli- ja kevytrakenteet
!!Visiting address:
RM225

!!Email: kristo.mela@tuni.fi

!!Phone: +358408490563

Adnan Mehmood

Amir Mehman Sefat

Väitöskirjatutkija

  • Automaatio- ja konetekniikka

!!Email: amir.mehmansefat@tuni.fi

Katja Maununaho

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: ASUTUT

Anna-Liisa Mattila

Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Ohjelmistotuotanto

Jouni Mattila

Professori, Tutkimusryhmän jäsen

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusryhmä: Innovative Hydraulic Automation
!!Visiting address:
K2228

!!Email: jouni.mattila@tuni.fi

!!Phone: +358408490244

Mika Mattila

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Computer Science and Applied Logics
!!Visiting address:
Sähkötalo SD 304

!!Email: mika.mattila@tuni.fi

!!Phone: +358504478625

Susanna Mattila

Väitöskirjatutkija

  • Tuotantotalous
!!Visiting address:
Festia B234

!!Email: susanna.mattila@tuni.fi

!!Phone: +358503182475

Jiri Matas

Tutkimusryhmän jäsen, Professori (FiDiPro)

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Vision

!!Email: jiri.matas@tuni.fi

!!Phone: +358504478435

Jonathan Massera

Tutkimusryhmän jäsen, Associate Professor (tenure track)

  • BioMediTech
  • Tutkimusryhmä: Biomateriaalien ja kudosteknologian tutk.ryhmä
!!Visiting address:
SM424

!!Email: jonathan.massera@tuni.fi

!!Phone: +358503011428

Jaakko Marttila

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Langaton tietoliikenne ja paikannus
!!Visiting address:
TD312

!!Email: jaakko.marttila@tuni.fi

Tero Marttila

Tohtorikoulutettava

  • Rakennustekniikka
!!Visiting address:
RM307

!!Email: tero.marttila@tuni.fi

!!Phone: +358408490847

Miia Martinsuo

Professori, Tutkimusryhmän johtaja

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Projekti- ja palveluliiketoiminnan tutkimusryhmä (CROPS)
  • Tutkimusryhmä: Teollisten operaatioiden johtaminen
!!Visiting address:
FB222

!!Email: miia.martinsuo@tuni.fi

!!Phone: +358408490895

Jose Martinez Lastra

Professori, Tutkimusryhmän jäsen

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusryhmä: Automation and Systems Theory
!!Visiting address:
RL206

!!Email: jose.martinezlastra@tuni.fi

!!Phone: +358407794748

Antti Martikkala

Tohtorikoulutettava

  • Automaatio- ja konetekniikka

!!Email: antti.martikkala@tuni.fi

Sampsa Martikainen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit

Joni Markkula

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Sähköenergiatekniikka
  • Tutkimusryhmä: Sähkövoimajärjestelmät

Lassi Markkula

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusapulainen, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK210

!!Email: lassi.markkula@tuni.fi

Mir M.A.R. Khan

Tohtorikoulutettava, Tutkimusalueen jäsen

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusalue: Tietokonetekniikka
!!Visiting address:
TF215

!!Email: mir.markhan@tuni.fi

Antero Marjamäki

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen, Väitöskirjatutkija

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusalue: Sähköenergiatekniikka
  • Tutkimusryhmä: Sähkömekaniikka
!!Visiting address:
SH204

!!Email: antero.marjamaki@tuni.fi

Matti Mäntysalo

Tutkimusryhmän jäsen, Professori, Akatemiatutkija

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Tulevaisuuden elektroniikan laboratorio
  • Tutkimusryhmä: Langaton tietoliikenne ja paikannus
  • Sähkötekniikka
!!Visiting address:
SM306

!!Email: matti.mantysalo@tuni.fi

!!Phone: +358407576800

Mostafa Mansour

Tohtorikoulutettava

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
K2110D

!!Email: mostafa.mansour@tuni.fi

Juho Mansikkamäki

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Rakennustekniikka
  • Tutkimusryhmä: Pohjarakenteet
!!Visiting address:
RK318

!!Email: juho.mansikkamaki@tuni.fi

!!Phone: +358408490956

Olli Manninen

Tutkimusryhmän jäsen, Lehtori

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Kustannus- ja kannattavuusjohtaminen
!!Visiting address:
FB210

!!Email: olli.manninen@tuni.fi

!!Phone: +358405548266

Tiina Manninen

Akatemiatutkija

  • BioMediTech
!!Visiting address:
SM324

!!Email: tiina.manninen@tuni.fi

Kalifa Manjang

Tutkimusryhmän jäsen, Projektitutkija

  • Tietotekniikka
  • Research group: Predictive Society and Data Analytics (PSDA)
!!Visiting address:
Tietotalo TE406

!!Email: kalifa.manjang@tuni.fi

Rahul Mangayil

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori (Suomen Akatemia)

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Bio- ja kiertotalous
!!Visiting address:
2226

!!Email: rahul.mangayil@tuni.fi

Janne Mämmelä

Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Design, Development and LCM

Pablo Malvido Fresnillo

Projektitutkija

  • Automaatio- ja konetekniikka

!!Email: pablo.malvidofresnillo@tuni.fi

!!Phone: +358504656286

Junaid Malik

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Multimedia Research Group - MRG
!!Visiting address:
TC413

!!Email: junaid.malik@tuni.fi

!!Phone: +358401981309

Mikko Malaska

Professori, Tutkimusryhmän jäsen

  • Rakennustekniikka
  • Tutkimusryhmä: Metalli- ja kevytrakenteet
!!Visiting address:
RM310

!!Email: mikko.malaska@tuni.fi

!!Phone: +358503015658

Markku Mäkitalo

Tutkijatohtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusalue: Tietokonetekniikka
!!Visiting address:
TF210

!!Email: markku.makitalo@tuni.fi

Esa Mäkinen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistotutkija

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusryhmä: Innovative Hydraulic Automation
!!Visiting address:
Konetalo K2112

!!Email: esa.makinen@tuni.fi

!!Phone: +358503204896

Jani Mäkinen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: 3D MEDIA
!!Visiting address:
TE306

!!Email: jani.makinen@tuni.fi

Jari Mäkinen

Associate Professor (tenure track), Tutkimusryhmän johtaja

  • Rakennustekniikka
  • Tutkimusryhmä: Rakenteiden mekaniikka
!!Visiting address:
RM210

!!Email: jari.makinen@tuni.fi

!!Phone: +358505366632

Johanna Mäkinen

Projektitutkija

  • Rakennustekniikka
!!Visiting address:
RAKENNUSTALO RG204

!!Email: johanna.m.makinen@tuni.fi

Petri Mäkinen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusryhmä: Innovative Hydraulic Automation
!!Visiting address:
K2305

!!Email: petri.makinen@tuni.fi

Saku Mäkinen

Professori, Tutkimusryhmän jäsen

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teknologia- ja innovaatiojohtaminen
!!Visiting address:
FB217

!!Email: saku.makinen@tuni.fi

!!Phone: +358405441088

Timo Mäkinen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Ohjelmistotekniikka ja Älykkäät järjestelmät
!!Visiting address:
Pori 354

!!Email: timo.makinen@tuni.fi

!!Phone: +358408262765

Ymir Mäkinen

Tohtorikoulutettava

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
TF412

!!Email: ymir.makinen@tuni.fi

Antti Mäki

Tutkijatohtori

  • BioMediTech
!!Visiting address:
SC210

!!Email: antti-juhana.maki@tuni.fi

!!Phone: +358408490068

Jyrki Mäkelä

Professori, Tutkimusalueen jäsen, Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Aerosolisynteesi
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
!!Visiting address:
SK214

!!Email: jyrki.makela@tuni.fi

!!Phone: +358401981018

Matti Majuri

Projektipäällikkö, Tutkimusalueen jäsen

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusalue: Manufacturing and Automation
!!Visiting address:
K3243B

!!Email: matti.majuri@tuni.fi

!!Phone: +358500262440

Yrjö Majanne

Tutkimusryhmän jäsen, Projektipäällikkö

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusryhmä: Automation and Systems Theory
!!Visiting address:
K2110F

!!Email: yrjo.majanne@tuni.fi

!!Phone: +358401981168

Mehdi Mahmoodpour

Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Manufacturing and Automation

Tommi Mahlamäki

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Kustannus- ja kannattavuusjohtaminen
  • Koulutus ja oppiminen
!!Visiting address:
FB237

!!Email: tommi.mahlamaki@tuni.fi

!!Phone: +358500866641

Martin Magris

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata

Pekka Mäenpää

Tutkimusapulainen

  • Automaatio- ja konetekniikka
!!Visiting address:
K2308

!!Email: pekka.maenpaa@tuni.fi

Joseph Macey

Väitöskirjatutkija

  • Tietotekniikka

!!Email: joseph.macey@tuni.fi

!!Phone: +358505099211

Susanna Maanoja

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Bio- ja kiertotalous

Shubin Ma

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Langattomien tunnistus- ja aistimisjärjestelmien tutkimusryhmä