Hari Nagarajan

Tohtorikoulutettava

  • Automaatio- ja konetekniikka
!!Visiting address:
K1310A

!!Email: hari.nagarajan@tuni.fi

Gaurav Naithani

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Audio research group - ARG

!!Email: gaurav.naithani@tuni.fi

Moein Najafi Ivaki

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka

!!Email: moein.najafiivaki@tuni.fi

Mikko Närhi

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL404

!!Email: mikko.narhi@tuni.fi

Nathaniel Narra

Tutkijatohtori

  • Informaatioteknologian ja viestinnän tiedekunta
  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
Room 337

!!Email: nathaniel.narra@tuni.fi

!!Phone: +358504478480

Kostiantyn Nechay

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: ORC
!!Visiting address:
SL217C

!!Email: kostiantyn.nechay@tuni.fi

!!Phone: +358401981059

Noora Nenonen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Turvallisuuden johtaminen ja suunnittelu
!!Visiting address:
FB238

!!Email: noora.nenonen@tuni.fi

!!Phone: +358408490352

Sanna Nenonen

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Turvallisuuden johtaminen ja suunnittelu

Suvi Nenonen

Tutkimusryhmän jäsen, Projektipäällikkö

  • Rakennustekniikka
  • Tutkimusryhmä: Vastuullinen rakentaminen

!!Email: suvi.nenonen@tuni.fi

Metodi Netzev

Väitöskirjatutkija

  • Automaatio- ja konetekniikka
!!Visiting address:
K2331

!!Email: metodi.netzev@tuni.fi

Phung Nguyen

Väitöskirjatutkija

  • BioMediTech

!!Email: phunghatien.nguyen@tuni.fi

Xingyang Ni

Tutkimusryhmän jäsen, Väitöskirjatutkija

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Multimedia Research Group - MRG

!!Email: xingyang.ni@tuni.fi

Niko Niemelä

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Bio- ja kiertotalous
!!Visiting address:
FB108

!!Email: niko.niemela@tuni.fi

Pia Niemelä

Yliopisto-opettaja, Tutkimusalueen jäsen

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusalue: Ohjelmistotuotanto
!!Visiting address:
TE116

!!Email: pia.niemela@tuni.fi

Sarianne Niemelä

Projektitutkija

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
TE316

!!Email: sarianne.niemela@tuni.fi

!!Phone: +358504478446

Henna Niemelä-Anttonen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Pinnoitustekniikka
!!Visiting address:
K3242

!!Email: henna.niemela-anttonen@tuni.fi

!!Phone: +358503001108

Eeva Niemi

Yliopisto-opettaja

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SG208

!!Email: eeva.niemi@tuni.fi

!!Phone: +358503009269

Juha Niemi

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Data-analytiikka ja optimointi
!!Visiting address:
347

!!Email: juha.k.niemi@tuni.fi

!!Phone: +358401720209

Tapio Niemi

Associate Professor (tenure track), Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Nanofotoniikka
!!Visiting address:
SL410

!!Email: tapio.niemi@tuni.fi

!!Phone: +358504016509

Hannu Nieminen

Yliopistotutkija, Tutkimusryhmän johtaja

  • BioMediTech
  • Tutkimusryhmä: Personal Health Informatics-PHI
!!Visiting address:
SM419

!!Email: hannu.nieminen@tuni.fi

!!Phone: +358503015194

Jani Nieminen

  • Kirjasto
!!Postal address:
Korkeakoulunkatu 10
FI-33720
Tampere
Suomi

Jouko Nieminen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Spektroskopia ja kompleksiset materiaalit
!!Visiting address:
SG212

!!Email: jouko.nieminen@tuni.fi

!!Phone: +358408490264

Tuomo Nieminen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Biologinen fysiikka

Fernando Nieto Fernandez

Associate Professor (tenure track)

  • Arkkitehtuuri
!!Visiting address:
Rakennustalo RJ319

!!Email: fernando.nieto@tuni.fi

!!Phone: +358504478479

Sonja Niiranen

Yliopistonlehtori

  • Kasvatustieteet

!!Email: sonja.niiranen@tuni.fi

!!Phone: +358407098091

Minna Niittymäki

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen, Väitöskirjatutkija

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusalue: Sähköenergiatekniikka
  • Tutkimusryhmä: Suurjännitetekniikka
!!Visiting address:
SF104B

!!Email: minna.niittymaki@tuni.fi

!!Phone: +358503014014

Ari Nikander

Tutkimusryhmän jäsen, Projektipäällikkö, Tutkimusalueen jäsen

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusalue: Sähköenergiatekniikka
  • Tutkimusryhmä: Sähkövoimajärjestelmät
!!Visiting address:
SN301.1

!!Email: ari.nikander@tuni.fi

!!Phone: +358408490455

Juha-Pekka Nikkanen

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Keraamimateriaalit

Nancy Nilsson

Projektitutkija

  • Tietotekniikka

!!Email: nancy.nilsson@tuni.fi

Aku Niskanen

Tutkimusapulainen

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
TC128

!!Email: aku.niskanen@tuni.fi

Longchuan Niu

Tutkimusryhmän jäsen, Väitöskirjatutkija

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusryhmä: Innovative Hydraulic Automation
!!Visiting address:
K2306

!!Email: longchuan.niu@tuni.fi

!!Phone: +358401981220

Petri Nokelainen

Professori, Tutkimusryhmän jäsen

  • Kasvatustieteet
  • Tutkimusryhmä: NOVI - Tieto ja asiantuntijuus tutkimuskeskus
!!Visiting address:
FA 310

!!Email: petri.nokelainen@tuni.fi

!!Phone: +358405574994

Hari Nortunen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Inversio-ongelmien Akatemian huippuyksikkö
!!Visiting address:
SC320

!!Email: hari.nortunen@tuni.fi

Markku Norvasuo

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistotutkija

  • Arkkitehtuuri
  • Arkkitehtuuri
  • Tutkimusryhmä: Yhdyskunta- ja kaupunkisuunnittelu

!!Email: markku.norvasuo@tuni.fi

!!Phone: +358505124593

Juha Nousiainen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori

  • BioMediTech
  • Tutkimusryhmä: Laskennallisen biofysiikan ja kuvantamisen ryhmä
!!Visiting address:
SM402

!!Email: juha.nousiainen@tuni.fi

!!Phone: +358505218588

Kirsi Nousiainen

Tutkimusryhmän jäsen, Lehtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusalue: Sähköenergiatekniikka
  • Tutkimusryhmä: Sähkövoimajärjestelmät
!!Visiting address:
Sähkötalo SF304

!!Email: kirsi.nousiainen@tuni.fi

!!Phone: +358408331944

Adamantios Ntakaris

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Multimedia Research Group - MRG

Timo Nummenmaa

Yliopistotutkija

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
B1010

!!Email: timo.nummenmaa@tuni.fi

!!Phone: +358504201506

Nur-E-Habiba Nur-E-Habiba

Tohtorikoulutettava

  • Biolääketieteen tekniikan tiedekunta
!!Visiting address:
SD 204
Suomi

!!Email: nur-e-habiba@tut.fi

Jari Nurmi

Professori, Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusryhmän johtaja

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Teollisen verkon, paikannuksen ja radiotietoliikenteen järjestelmäpiirit
  • Tutkimusryhmä: Langaton tietoliikenne ja paikannus
!!Visiting address:
TIETOTALO TD419

!!Email: jari.nurmi@tuni.fi

!!Phone: +358405064460

Elina Nurminen

Yliopisto-opettaja

  • Kielikeskus
!!Visiting address:
PB106

!!Email: elina.nurminen@tuni.fi

!!Phone: +358503014036

Mikko Nurminen

Projektitutkija, Tutkimusalueen jäsen

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusalue: Ohjelmistotuotanto
!!Visiting address:
TF113

!!Email: mikko.nurminen@tuni.fi

!!Phone: +358504478521

Juha Nykänen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Keraamimateriaalit
!!Visiting address:
K3223A

!!Email: juha.nykanen@tuni.fi

!!Phone: +358408490070

Susanna Nykyri

Päällikkö

  • Kirjasto

!!Email: susanna.nykyri@tuni.fi

!!Phone: +358503015977

Hasse Nylund

Yliopisto-opettaja, Tutkimusalueen jäsen

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusalue: Manufacturing and Automation
!!Visiting address:
K1308

!!Email: hasse.nylund@tuni.fi

!!Phone: +358505746050

Soile Nymark

Akatemiatutkija, Yliopistotutkija, Tutkimusryhmän johtaja

  • BioMediTech
  • Tutkimusryhmä: Biophysics of the eye
  • BioMediTech
!!Visiting address:
Arvo-building D219

!!Email: soile.nymark@tuni.fi

!!Phone: +358408490009

Nelli Nyström

Yliopisto-opettaja

  • Kielikeskus
!!Visiting address:
Päärakennus kielikeskus

!!Email: nelli.nystrom@tuni.fi