Hari Nagarajan

Tohtorikoulutettava

  • Automaatio- ja konetekniikka
!!Visiting address:
K1310A

!!Email: hari.nagarajan@tuni.fi

Gaurav Naithani

Moein Najafi Ivaki

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka

!!Email: moein.najafiivaki@tuni.fi

Tarja Nakari

Mikko Närhi

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL404

!!Email: mikko.narhi@tuni.fi

Nathaniel Narra

Tutkijatohtori

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
Room 337

!!Email: nathaniel.narra@tuni.fi

!!Phone: +358504478480

Noora Nenonen

Yliopistotutkija

  • Tuotantotalous
!!Visiting address:
FB235

!!Email: noora.nenonen@tuni.fi

!!Phone: +358408490352

Sanna Nenonen

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Turvallisuuden johtaminen ja suunnittelu

Metodi Netzev

Väitöskirjatutkija

  • Automaatio- ja konetekniikka
!!Visiting address:
K2331

!!Email: metodi.netzev@tuni.fi

Nhan Nguyen

Tutkimusapulainen

  • Tietotekniikka

Phung Nguyen

Väitöskirjatutkija

  • BioMediTech

!!Email: phunghatien.nguyen@tuni.fi

Xingyang Ni

Väitöskirjatutkija

  • Tietotekniikka

!!Email: xingyang.ni@tuni.fi

Niko Niemelä

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Bio- ja kiertotalous
!!Visiting address:
FC317

!!Email: niko.niemela@tuni.fi

Pia Niemelä

Yliopisto-opettaja, Tutkimusalueen jäsen

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusalue: Ohjelmistotuotanto
!!Visiting address:
TE116

!!Email: pia.niemela@tuni.fi

Eeva Niemi

Yliopisto-opettaja

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SG208

!!Email: eeva.niemi@tuni.fi

!!Phone: +358503009269

Juha Niemi

Tapio Niemi

Associate Professor (tenure track), Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Nanofotoniikka
!!Visiting address:
SL410

!!Email: tapio.niemi@tuni.fi

!!Phone: +358504016509

Hannu Nieminen

Yliopistotutkija

  • BioMediTech
!!Visiting address:
SM419

!!Email: hannu.nieminen@tuni.fi

!!Phone: +358503015194

Jani Nieminen

  • Kirjasto
!!Postal address:
Korkeakoulunkatu 10
FI-33720
Tampere
Suomi

Jouko Nieminen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Spektroskopia ja kompleksiset materiaalit
!!Visiting address:
SG212

!!Email: jouko.nieminen@tuni.fi

!!Phone: +358408490264

Fernando Nieto Fernandez

Associate Professor (tenure track)

  • Arkkitehtuuri
!!Visiting address:
RJ319

!!Email: fernando.nieto@tuni.fi

!!Phone: +358504478479

Samuli Niiranen

Vierailijasopimus

  • Tietotekniikka

Samuli Niiranen

  • Tietotekniikka

!!Email: samuli.niiranen@iki.fi

Sonja Niiranen

Yliopistonlehtori

  • Kasvatustieteet

!!Email: sonja.niiranen@tuni.fi

!!Phone: +358407098091

Minna Niittymäki

Ari Nikander

Tutkimusryhmän jäsen, Projektipäällikkö, Tutkimusalueen jäsen

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusalue: Sähköenergiatekniikka
  • Tutkimusryhmä: Sähkövoimajärjestelmät
!!Visiting address:
SN301.1

!!Email: ari.nikander@tuni.fi

!!Phone: +358408490455

Longchuan Niu

Petri Nokelainen

Professori, Tutkimusryhmän jäsen

  • Kasvatustieteet
  • Tutkimusryhmä: NOVI - Tieto ja asiantuntijuus tutkimuskeskus
!!Visiting address:
FA 310

!!Email: petri.nokelainen@tuni.fi

!!Phone: +358405574994

Nonappa Nonappa

Associate Professor (tenure track)

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka

!!Email: nonappa@tuni.fi

Juha Nousiainen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori

  • BioMediTech
  • Tutkimusryhmä: Laskennallisen biofysiikan ja kuvantamisen ryhmä
!!Visiting address:
SM402

!!Email: juha.nousiainen@tuni.fi

!!Phone: +358505218588

Kirsi Nousiainen

Tutkimusryhmän jäsen, Lehtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusalue: Sähköenergiatekniikka
  • Tutkimusryhmä: Sähkövoimajärjestelmät
!!Visiting address:
Sähkötalo SF304

!!Email: kirsi.nousiainen@tuni.fi

!!Phone: +358408331944

Timo Nummenmaa

Yliopistotutkija

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
B1010

!!Email: timo.nummenmaa@tuni.fi

!!Phone: +358504201506

Jari Nurmi

Professori, Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusryhmän johtaja

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Teollisen verkon, paikannuksen ja radiotietoliikenteen järjestelmäpiirit
  • Tutkimusryhmä: Langaton tietoliikenne ja paikannus
!!Visiting address:
TIETOTALO TD419

!!Email: jari.nurmi@tuni.fi

!!Phone: +358405064460

Juha Nykänen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Keraamimateriaalit
!!Visiting address:
K3223A

!!Email: juha.nykanen@tuni.fi

!!Phone: +358408490070

Hasse Nylund

Yliopisto-opettaja, Tutkimusalueen jäsen

  • Automaatio- ja konetekniikka
  • Tutkimusalue: Manufacturing and Automation
!!Visiting address:
K1308

!!Email: hasse.nylund@tuni.fi

!!Phone: +358505746050

Soile Nymark

Yliopistotutkija

  • BioMediTech