Bilge Yildiz Karakul

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL 402

!!Email: bilge.yildizkarakul@tuni.fi

!!Phone: +358503413676

Heikki Virtanen

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL406

!!Email: heikki.virtanen@tuni.fi

!!Phone: +358401981074

Igor Vassilev

Tutkijatohtori

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
!!Visiting address:
C328

!!Email: igor.vassilev@tuni.fi

Seppo Valkealahti

Professori, Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Sähkötekniikka
  • Tutkimusalue: Sähköenergiatekniikka
  • Tutkimusryhmä: Sähkövoimajärjestelmät
!!Visiting address:
SF210A

!!Email: seppo.valkealahti@tuni.fi

!!Phone: +358408490915

Mika Valden

Professori, Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Pintatiede
!!Visiting address:
SK320

!!Email: mika.valden@tuni.fi

!!Phone: +358408490261

Markku Vainio

Yliopistotutkija, Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Infrapunalasereiden tutkimus
!!Visiting address:
SL301B

!!Email: markku.vainio@tuni.fi

!!Phone: +358505678620

Topi Uusitalo

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL406

!!Email: topi.uusitalo@tuni.fi

!!Phone: +358401981074

Juha Toivonen

Professori, Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Soveltava optiikka
!!Visiting address:
SK104

!!Email: juha.toivonen@tuni.fi

!!Phone: +358408490490

Shanti Toenger

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK114

!!Email: shanti.toenger@tuni.fi

!!Phone: +358504478950

Philipp Tatar-Mathes

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka

!!Email: philipp.tatar-mathes@tuni.fi

!!Phone: +358505252075

Timo Stolt

Projektitutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK117C

!!Email: timo.stolt@tuni.fi

Miika Sorvali

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Aerosolisynteesi
!!Visiting address:
SK308

!!Email: miika.sorvali@tuni.fi

!!Phone: +358401981026

Janne Solanpää

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Kvanttikontrolli ja -dynamiikka

Audun Skaugen

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SG310

!!Email: audun.skaugen@tuni.fi

Pauli Simonen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit

Rami Sankari

Yliopisto-opettaja

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SG203

!!Email: rami.sankari@tuni.fi

!!Phone: +358503236922

Laura Salo

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK218

!!Email: laura.salo@tuni.fi

Lauri Salmela

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen, Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Ultranopea optiikka
!!Visiting address:
SK114

!!Email: lauri.salmela@tuni.fi

Isac Sahlberg

Tohtorikoulutettava

  • Fysiikka

!!Email: isac.sahlberg@tuni.fi

Jesse Saari

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Pintatiede

Piotr Ryczkowski

  • Tekniikan ja luonnontieteiden tiedekunta
!!Visiting address:
Sk114

!!Email: piotr.ryczkowski@tuni.fi

!!Phone: +358443490097

Ilkka Ruokosenmäki

Antti Rostedt

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tekniikan ja luonnontieteiden tiedekunta
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK210

!!Email: antti.rostedt@tuni.fi

!!Phone: +358401981004

Jussi Rossi

Tutkimusryhmän jäsen, Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Soveltava optiikka
  • Tutkimusryhmä: Infrapunalasereiden tutkimus
!!Visiting address:
SL405

!!Email: jussi.rossi@tuni.fi

Topi Rönkkö

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen, Associate Professor (tenure track)

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK305

!!Email: topi.ronkko@tuni.fi

!!Phone: +358401981019

Charles Robson

Tutkijatohtori

  • Fysiikka

!!Email: charles.robson@tuni.fi

!!Phone: +358503255838

Marcelo Rizzo Piton

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: ORC

Matti Rissanen

Assistant Professor (tenure track)

  • Fysiikka

!!Email: matti.rissanen@tuni.fi

!!Phone: +358504478511

Esa Räsänen

Professori, Tutkimusalueen jäsen, Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Kvanttikontrolli ja -dynamiikka
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
!!Visiting address:
SÄHKÖTALO SG207

!!Email: esa.rasanen@tuni.fi

!!Phone: +358503013386

Tapio Rantala

Professori, Tutkimusalueen jäsen, Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Elektronirakenneteoria
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
!!Visiting address:
Sähkötalo SG219

!!Email: tapio.rantala@tuni.fi

!!Phone: +358405433506

Sanna Ranta

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL206

!!Email: sanna.ranta@tuni.fi

Ramu Ramu

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka

!!Email: ramu.prabudeva@tuni.fi

!!Phone: +358505344115

Alireza Rahimi Rashed

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL415

!!Email: alireza.rashed@tuni.fi

!!Phone: +358504478379

Otto Pulkkinen

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
  • Fysiikka
!!Visiting address:
SG209

!!Email: otto.pulkkinen@tuni.fi

Sanja Pöyry

Yliopisto-opettaja

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SG308

!!Email: sanja.poyry@tuni.fi

!!Phone: +358401981185

Mikko Poikkimäki

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK311

!!Email: mikko.poikkimaki@tuni.fi

Liisa Pirjola

Yliopistotutkija

  • Fysiikka

!!Email: liisa.pirjola@tuni.fi

Hoy-My Phung

Sebastiano Peotta

Tutkijatohtori

  • Fysiikka

!!Email: sebastiano.peotta@tuni.fi

Kim Patokoski

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Soveltava optiikka
!!Visiting address:
SK118

!!Email: kim.patokoski@tuni.fi

!!Phone: +358405493459

Leena Partanen

Yliopisto-opettaja

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SG206

!!Email: leena.partanen@tuni.fi

!!Phone: +358401981022

Siddharth Parameswaran Iyer

Tutkijatohtori

  • Fysiikka

!!Email: siddharth.parameswaraniyer@tuni.fi

Risto Pankaluoto

Yliopisto-opettaja

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SG224

!!Email: risto.pankaluoto@tuni.fi

!!Phone: +358401981182

Lauri Palmolahti

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Pintatiede

Sami Paavilainen

Yliopistonlehtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
!!Visiting address:
Sähkötalo SG214

!!Email: sami.paavilainen@tuni.fi

!!Phone: +358408490366

Marco Ornigotti

Assistant Professor (tenure track)

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL409

!!Email: marco.ornigotti@tuni.fi

!!Phone: +358504478513

Miska Olin

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit

Nirajan Ojha

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Fotoniikan lasitutkimus
!!Visiting address:
SL 412

!!Email: nirajan.ojha@tuni.fi

Samu-Pekka Ojanen

Tohtorikoulutettava

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL312

!!Email: samu-pekka.ojanen@tuni.fi

!!Phone: +358401981069

Teemu Ojanen

Tutkimusalueen jäsen, Associate Professor (tenure track)

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
!!Visiting address:
sg 216

!!Email: teemu.ojanen@tuni.fi

Jouko Nieminen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Spektroskopia ja kompleksiset materiaalit
!!Visiting address:
SG212

!!Email: jouko.nieminen@tuni.fi

!!Phone: +358408490264

Eeva Niemi

Yliopisto-opettaja

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SG208

!!Email: eeva.niemi@tuni.fi

!!Phone: +358503009269

Mikko Närhi

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL404

!!Email: mikko.narhi@tuni.fi

Moein Najafi Ivaki

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka

!!Email: moein.najafiivaki@tuni.fi

Fanni Mylläri

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK309

!!Email: fanni.myllari@tuni.fi

!!Phone: +358408490370

Tommi Mikkonen

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK116

!!Email: tommi.mikkonen@tuni.fi

!!Phone: +358408490749

Sampsa Martikainen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit

Lassi Markkula

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusapulainen, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK210

!!Email: lassi.markkula@tuni.fi

Jyrki Mäkelä

Professori, Tutkimusalueen jäsen, Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Aerosolisynteesi
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
!!Visiting address:
SK214

!!Email: jyrki.makela@tuni.fi

!!Phone: +358401981018

Jari Lyytikäinen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: ORC
!!Visiting address:
SL206

!!Email: jari.lyytikainen@tuni.fi

!!Phone: +358401981071

Xinyang Liu

Tohtorikoulutettava

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL217B

!!Email: xinyang.liu@tuni.fi

Henna Lintusaari

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
sk309

!!Email: henna.lintusaari@tuni.fi

Lasse Laurson

Tutkimusalueen jäsen, Associate Professor (tenure track)

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
!!Visiting address:
SÄHKÖTALO G220

!!Email: lasse.laurson@tuni.fi

!!Phone: +358505455387

Kimmo Lahtonen

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tekniikan ja luonnontieteiden tiedekunta
  • Tutkimusryhmä: Pintatiede
!!Visiting address:
SK317

!!Email: kimmo.lahtonen@tuni.fi

Jaakko Laaksonen

Yliopisto-opettaja

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK306

!!Email: jaakko.laaksonen@tuni.fi

!!Phone: +358401981005

Ilkka Kylänpää

Yliopisto-opettaja

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SG205

!!Email: ilkka.kylanpaa@tuni.fi

!!Phone: +358504784194

Heino Kuuluvainen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK202

!!Email: heino.kuuluvainen@tuni.fi

!!Phone: +358401981180

David Kurunczi-Papp

Projektitutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
310

!!Email: david.kurunczi-papp@tuni.fi

Niina Kuittinen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK302

!!Email: niina.kuittinen@tuni.fi

Lea Kopf

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka

!!Email: lea.kopf@tuni.fi

!!Phone: +358504767664

Konstantinos Konstantinou

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
G313B

!!Email: konstantinos.konstantinou@tuni.fi

Matias Koivurova

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL408

!!Email: matias.koivurova@tuni.fi

Antti Kiviniemi

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Epälineaarinen optiikka

Jiyeong Kim

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Kvanttikontrolli ja -dynamiikka
!!Visiting address:
SG307

!!Email: jiyeong.kim@tuni.fi

Joonas Keski-Rahkonen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Kvanttikontrolli ja -dynamiikka

Helmi-Marja Keskinen

Tutkijatohtori

  • Fysiikka

!!Email: helmi-marja.keskinen@tuni.fi

Jorma Keskinen

Professori, Tutkimusalueen johtaja, Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK208

!!Email: jorma.keskinen@tuni.fi

!!Phone: +358401981003

Thomas Kerst

Petri Kaukasoina

Lehtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SG210

!!Email: petri.kaukasoina@tuni.fi

!!Phone: +358408490263

Panu Karjalainen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori (Suomen Akatemia), Tutkijatohtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK212

!!Email: panu.karjalainen@tuni.fi

!!Phone: +358453592979

Emmi Kantola

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL318

!!Email: emmi.kantola@tuni.fi

!!Phone: +358401981057

Oskari Veijo Petteri Kangasniemi

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SÄHKÖTALO SK311

!!Email: oskari.kangasniemi@tuni.fi

!!Phone: +358401981012

Joni Kalliokoski

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit

Janne Lauri Johannes Kalikka

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Materiaalit ja molekyläärinen mallinnus
!!Visiting address:
SG304B

!!Email: janne.kalikka@tuni.fi

Hermann Kahle

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori (Suomen Akatemia)

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: ORC
!!Visiting address:
SL217C

!!Email: hermann.kahle@tuni.fi

!!Phone: +358401981059

Paxton Juuti

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Aerosolisynteesi

Anssi Järvinen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK204

!!Email: anssi.jarvinen@tuni.fi

!!Phone: +358401981024

Mia Isotalo

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK302

!!Email: mia.isotalo@tuni.fi

Mikko Johannes Huttunen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja, Tutkijatohtori (Suomen Akatemia)

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Epälineaarinen optiikka
  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK117c

!!Email: mikko.huttunen@tuni.fi

!!Phone: +358504921272

Mika Hirsimäki

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tekniikan ja luonnontieteiden tiedekunta
  • Tutkimusryhmä: Pintatiede
!!Visiting address:
SK314

!!Email: mika.hirsimaki@tuni.fi

!!Phone: +358505391839

Markus Hiekkamäki

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK104

!!Email: markus.hiekkamaki@tuni.fi

Paavo Heikkilä

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK202

!!Email: paavo.heikkila@tuni.fi

!!Phone: +358401981180

Mohsen Hayeri

Projektitutkija

  • Fysiikka

!!Email: mohsen.hayeri@tuni.fi

!!Phone: +358469225651

Markku Hannula

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Pintatiede

Pauli Hakala

Väitöskirjatutkija

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
!!Visiting address:
K4233

!!Email: pauli.hakala@tuni.fi

Reka Hajdu-Rahkama

Tutkimusryhmän jäsen, Väitöskirjatutkija

  • Materiaalitiede ja ympäristötekniikka
  • Tutkimusryhmä: Bio- ja kiertotalous
!!Visiting address:
FC337

!!Email: reka.hajdu-rahkama@tuni.fi

Mohsin Habib

Tohtorikoulutettava

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL402

!!Email: mohsin.habib@tuni.fi

Regina Gumenyuk

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistotutkija

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Nanofotoniikka
!!Visiting address:
SL208

!!Email: regina.gumenyuk@tuni.fi

!!Phone: +358401981064

Dipa Ghindani

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL405B

!!Email: dipa.ghindani@tuni.fi

!!Phone: +358505015045

Mahsa Ghezelbash

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK104

!!Email: mahsa.ghezelbash@tuni.fi

!!Phone: +358505906994

Goery Genty

Professori, Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Ultranopea optiikka
!!Visiting address:
SK104

!!Email: goery.genty@tuni.fi

!!Phone: +358503463069

Francesca Gallazzi

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
sk114

!!Email: francesca.gallazzi@tuni.fi

!!Phone: +358505901101

Robert Fickler

Assistant Professor (tenure track)

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK102

!!Email: robert.fickler@tuni.fi

!!Phone: +358504478492

Zahra Eslami

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Ultranopea optiikka
!!Visiting address:
SK113A

!!Email: zahra.eslami@tuni.fi

!!Phone: +358451490333

Miikka Dal Maso

Professori, Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit
!!Visiting address:
SK206

!!Email: miikka.dalmaso@tuni.fi

!!Phone: +358503377914

Semen Chervinskii

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL404

!!Email: semen.chervinskii@tuni.fi

!!Phone: +358504347762

Humeyra Caglayan

Associate Professor (tenure track), Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Metaplasmoniikka
!!Visiting address:
SL413

!!Email: humeyra.caglayan@tuni.fi

!!Phone: +358504478330

Mohammadhossein Bitarafan

Tutkijatohtori

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK118

!!Email: mohammad.bitarafan@tuni.fi

!!Phone: +358504478396

Bela Bhuskute

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Fysiikka
  • Fotoniikka
  • Tutkimusryhmä: Pintatiede
!!Visiting address:
SK319
!!Visiting address:
SK319
Suomi

!!Email: bela.bhuskute@tuni.fi, bela.bhuskute@tut.fi

Godofredo Bautista

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistotutkija

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Epälineaarinen optiikka
!!Visiting address:
SK108

!!Email: godofredo.bautista@tuni.fi

!!Phone: +358401981011

Shawon Barua

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK309

!!Email: shawon.barua@tuni.fi

Shambhavee Annurakshita

Projektitutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SK117

!!Email: shambhavee.annurakshita@tuni.fi

!!Phone: +358505174373

Caroline Amiot

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Ultranopea optiikka
!!Visiting address:
SK116

!!Email: caroline.amiot@tuni.fi

!!Phone: +358504772197

Harri Ali-Löytty

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori (Suomen Akatemia)

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Pintatiede
!!Visiting address:
SK319

!!Email: harri.ali-loytty@tuni.fi

Jenni Alanen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkimusalueen jäsen

  • Tutkimusalue: Aerosolifysiikka
  • Tutkimusryhmä: Instrumentaatio, päästöt ja ilmakehän aerosolit

Jaakko Akola

Professori, Tutkimusalueen jäsen, Tutkimusryhmän johtaja

  • Fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Materiaalit ja molekyläärinen mallinnus
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
!!Visiting address:
SG218

!!Email: jaakko.akola@tuni.fi

!!Phone: +358401981179

Marko Ahonen

Yliopisto-opettaja

  • Fysiikka

!!Email: marko.ahonen@tuni.fi

!!Phone: +358504478348

Olli Ahlstedt

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava, Tutkimusalueen jäsen

  • Fysiikka
  • Tutkimusalue: Laskennallinen fysiikka
  • Tutkimusryhmä: Materiaalit ja molekyläärinen mallinnus
!!Visiting address:
SG319

!!Email: olli.ahlstedt@tuni.fi

Souvik Agasti

Väitöskirjatutkija

  • Fysiikka
!!Visiting address:
SL 408

!!Email: souvik.agasti@tuni.fi

!!Phone: +358503511216