Leena Aarikka-Stenroos

Associate Professor (tenure track), Tutkimusryhmän johtaja

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teknologia- ja innovaatiojohtaminen
!!Visiting address:
FB220

!!Email: leena.aarikka-stenroos@tuni.fi

!!Phone: +358503015476

Tuomas Ahola

Tutkimusryhmän jäsen, Associate Professor (tenure track)

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teollisten operaatioiden johtaminen
  • Tutkimusryhmä: Projekti- ja palveluliiketoiminnan tutkimusryhmä (CROPS)
!!Visiting address:
FB213

!!Email: tuomas.ahola@tuni.fi

!!Phone: +358503016203

Kimmo Ahonen

Projektipäällikkö

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
Pori 243

!!Email: kimmo.ahonen@tuni.fi

!!Phone: +358408262735

Johanna Alakerttula

Sanna Ala-Kortesmaa

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori

  • Viestintätieteet
  • Tutkimusryhmä: NOVI - Tieto ja asiantuntijuus tutkimuskeskus
!!Visiting address:
FB239

!!Email: sanna.ala-kortesmaa@tuni.fi

!!Phone: +358503182109

Heli Aramo-Immonen

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintaverkostot, -ekosysteemit ja -innovaatiot

Petra Auvinen

Tutkijatohtori

  • Yhteiskuntatutkimus
!!Visiting address:
PINNI A3039

!!Email: petra.auvinen@tuni.fi

!!Phone: +358503182243

Margarita Baltakiene

Tohtorikoulutettava

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
Festia B331

!!Email: margarita.baltakiene@tuni.fi

!!Phone: +358504478407

Kestutis Baltakys

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata
!!Visiting address:
FB331

!!Email: kestutis.baltakys@tuni.fi

!!Phone: +358503016127

Rainer Breite

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintaverkostot, -ekosysteemit ja -innovaatiot
!!Visiting address:
Pori 311

!!Email: rainer.breite@tuni.fi

!!Phone: +358408262797

Pooja Chaoji

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teollisten operaatioiden johtaminen
  • Tutkimusryhmä: Projekti- ja palveluliiketoiminnan tutkimusryhmä (CROPS)
!!Visiting address:
FA205

!!Email: pooja.chaoji@tuni.fi

Anil Engez

Projektitutkija

  • Tuotantotalous
!!Visiting address:
FB118

!!Email: anil.engez@tuni.fi

!!Phone: +358504775646

Jayesh Gupta

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata
!!Visiting address:
FB329

!!Email: jayesh.gupta@tuni.fi

!!Phone: +358504481927

Susanna Hartikainen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Kasvatustieteet
  • Tutkimusryhmä: NOVI - Tieto ja asiantuntijuus tutkimuskeskus
!!Visiting address:
FA307

!!Email: susanna.hartikainen@tuni.fi

!!Phone: +358504478526

Jussi Heikkilä

Professori, Tutkimusryhmän jäsen

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teollisten operaatioiden johtaminen
  • Tutkimusryhmä: Tuotannon ja toimitusketjun johtamisen tutkimusryhmä (OSCG)
!!Visiting address:
FB209

!!Email: jussi.heikkila@tuni.fi

!!Phone: +358503761090

Jukka Huhtamäki

Tutkimusryhmän jäsen, Projektipäällikkö, Tutkijatohtori

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata
  • Tietojohtaminen
!!Visiting address:
FB 321

!!Email: jukka.huhtamaki@tuni.fi

!!Phone: +358405854771

Rehab Iftikhar

Tutkijatohtori

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Projekti- ja palveluliiketoiminnan tutkimusryhmä (CROPS)

!!Email: rehab.iftikhar@tuni.fi

!!Phone: +358504478467

Aki Jääskeläinen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistotutkija

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teollisten operaatioiden johtaminen
  • Tutkimusryhmä: Tuotannon ja toimitusketjun johtamisen tutkimusryhmä (OSCG)
!!Visiting address:
FB212

!!Email: aki.jaaskelainen@tuni.fi

!!Phone: +358503261113

Henri Jalo

Projektitutkija

  • Tietojohtaminen
  • Tuotantotalous ja tietojohtaminen

!!Email: henri.jalo@tuni.fi

Erika Kallionpää

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Rakennustekniikka
  • Tutkimusryhmä: Liikenteen tutkimuskeskus Verne
!!Visiting address:
RK201B

!!Email: erika.kallionpaa@tuni.fi

!!Phone: +358408490287

Juho Kanniainen

Professori, Tutkimusryhmän johtaja

  • Tietotekniikka
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata
!!Visiting address:
TA207

!!Email: juho.kanniainen@tuni.fi

!!Phone: +358407074532

Jonna Käpylä

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata
  • Tutkimusryhmä: NOVI - Tieto ja asiantuntijuus tutkimuskeskus
!!Visiting address:
FB320

!!Email: jonna.kapyla@tuni.fi

!!Phone: +358408490321

Hannu Kärkkäinen

Professori, Tutkimusryhmän jäsen

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata
!!Visiting address:
FB336

!!Email: hannu.karkkainen@tuni.fi

!!Phone: +358408490228

Kristian Kiili

Professori, Tutkimusryhmän jäsen

  • Kasvatustieteet
  • Tutkimusryhmä: TUT Game Lab
!!Visiting address:
519

!!Email: kristian.kiili@tuni.fi

!!Phone: +358408262951

Milla Kinnunen

Yliopisto-opettaja

  • Kasvatustieteet
!!Visiting address:
PC227

!!Email: milla.kinnunen@tuni.fi

!!Phone: +358504377043

Johanna Kirjavainen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teknologia- ja innovaatiojohtaminen
!!Visiting address:
FB118

!!Email: johanna.kirjavainen@tuni.fi

!!Phone: +358503001373

Jouni Kivistö-Rahnasto

Professori, Tutkimusryhmän johtaja

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Turvallisuuden johtaminen ja suunnittelu
!!Visiting address:
FB224

!!Email: jouni.kivisto-rahnasto@tuni.fi

!!Phone: +358405674676

Tuomas Korhonen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Kustannus- ja kannattavuusjohtaminen
!!Visiting address:
FB109

!!Email: tuomas.korhonen@tuni.fi

!!Phone: +358401981551

Kirsi Kotilainen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teknologia- ja innovaatiojohtaminen
!!Visiting address:
FA206

!!Email: kirsi.kotilainen@tuni.fi

Miika Kumpulainen

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintaverkostot, -ekosysteemit ja -innovaatiot

Teemu Laine

Professori, Tutkimusryhmän johtaja

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Kustannus- ja kannattavuusjohtaminen
!!Visiting address:
FB109

!!Email: teemu.laine@tuni.fi

!!Phone: +358503087049

Hung Le

Tutkijatohtori (Marie Curie)

  • Tietotekniikka
!!Visiting address:
B335

!!Email: hung.le@tuni.fi

!!Phone: +358504478478

Eija Lehtonen

Projektitutkija

  • Kasvatustieteet
!!Visiting address:
A304

!!Email: eija.lehtonen@tuni.fi

!!Phone: +358503889428

Hongxiu Li

Assistant Professor (tenure track)

  • Tietojohtaminen

!!Email: hongxiu.li@tuni.fi

!!Phone: +358503722471

Lauri Litovuo

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teknologia- ja innovaatiojohtaminen
!!Visiting address:
FB118

!!Email: lauri.litovuo@tuni.fi

!!Phone: +358400527109

Toni Luomaranta

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teollisten operaatioiden johtaminen
  • Tutkimusryhmä: Projekti- ja palveluliiketoiminnan tutkimusryhmä (CROPS)
!!Visiting address:
FB111

!!Email: toni.luomaranta@tuni.fi

Jouni Lyly-Yrjänäinen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Kustannus- ja kannattavuusjohtaminen
!!Visiting address:
FB218

!!Email: jouni.lyly-yrjanainen@tuni.fi

!!Phone: +358408490225

Martin Magris

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata

Tommi Mahlamäki

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistonlehtori

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Kustannus- ja kannattavuusjohtaminen
!!Visiting address:
FB237

!!Email: tommi.mahlamaki@tuni.fi

!!Phone: +358500866641

Saku Mäkinen

Professori, Tutkimusryhmän jäsen

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teknologia- ja innovaatiojohtaminen
!!Visiting address:
FB217

!!Email: saku.makinen@tuni.fi

!!Phone: +358405441088

Olli Manninen

Tutkimusryhmän jäsen, Lehtori

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Kustannus- ja kannattavuusjohtaminen
!!Visiting address:
FB210

!!Email: olli.manninen@tuni.fi

!!Phone: +358405548266

Miia Martinsuo

Professori, Tutkimusryhmän johtaja

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Projekti- ja palveluliiketoiminnan tutkimusryhmä (CROPS)
!!Visiting address:
FB222

!!Email: miia.martinsuo@tuni.fi

!!Phone: +358408490895

Susanna Mattila

Projektitutkija

  • Tuotantotalous
!!Visiting address:
Festia B234

!!Email: susanna.mattila@tuni.fi

!!Phone: +358503182475

Katja Maununaho

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: ASUTUT

Karan Menon

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata

Khadijeh Momeni

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teollisten operaatioiden johtaminen
  • Tutkimusryhmä: Projekti- ja palveluliiketoiminnan tutkimusryhmä (CROPS)
!!Visiting address:
FB112

!!Email: khadijeh.momeni@tuni.fi

Mohammad Moshtari

Assistant Professor (tenure track)

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Tuotannon ja toimitusketjun johtamisen tutkimusryhmä (OSCG)
!!Visiting address:
FB211

!!Email: mohammad.moshtari@tuni.fi

!!Phone: +358504478360

Jussi Myllärniemi

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata
!!Visiting address:
FB311

!!Email: jussi.myllarniemi@tuni.fi

!!Phone: +358405463398

Noora Nenonen

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Turvallisuuden johtaminen ja suunnittelu
!!Visiting address:
FB238

!!Email: noora.nenonen@tuni.fi

!!Phone: +358408490352

Sanna Nenonen

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Turvallisuuden johtaminen ja suunnittelu

Sonja Niiranen

Yliopistonlehtori

  • Kasvatustieteet

!!Email: sonja.niiranen@tuni.fi

!!Phone: +358407098091

Petri Nokelainen

Professori, Tutkimusryhmän jäsen

  • Kasvatustieteet
  • Tutkimusryhmä: NOVI - Tieto ja asiantuntijuus tutkimuskeskus
!!Visiting address:
FA 310

!!Email: petri.nokelainen@tuni.fi

!!Phone: +358405574994

Miikka Palvalin

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: NOVI - Tieto ja asiantuntijuus tutkimuskeskus
!!Visiting address:
FB 313

!!Email: miikka.palvalin@tuni.fi

!!Phone: +358440321011

Jari Paranko

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopistotutkija

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Kustannus- ja kannattavuusjohtaminen
!!Visiting address:
FB109

!!Email: jari.paranko@tuni.fi

!!Phone: +358408490220

Johanna Pulkkinen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Turvallisuuden johtaminen ja suunnittelu
!!Visiting address:
FB225

!!Email: johanna.pulkkinen@tuni.fi

!!Phone: +358408490364

Laura Pylväs

Projektitutkija, Tutkimusalueen jäsen

  • Kasvatustieteet
  • Tutkimusalue: Ohjelmistotuotanto
!!Visiting address:
522

!!Email: laura.pylvas@tuni.fi

!!Phone: +358401901308

Pasi Raatikainen

Väitöskirjatutkija

  • Tietojohtaminen
!!Visiting address:
FB324

!!Email: pasi.raatikainen@tuni.fi

Sindhuja Ranganathan

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata

Valtteri Ranta

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teknologia- ja innovaatiojohtaminen
!!Visiting address:
FB118

!!Email: valtteri.ranta@tuni.fi

!!Phone: +358504478365

Santeri Repo

Tutkimusryhmän jäsen, Lehtori

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teollisten operaatioiden johtaminen
!!Visiting address:
Festia, FB239

!!Email: santeri.repo@tuni.fi

!!Phone: +358400737181

Heta Rintala

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: NOVI - Tieto ja asiantuntijuus tutkimuskeskus

Sami Rusthollkarhu

Projektitutkija

  • Tuotantotalous

!!Email: sami.rusthollkarhu@tuni.fi

Ulla Saari

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teknologia- ja innovaatiojohtaminen
!!Visiting address:
FB214

!!Email: ulla.saari@tuni.fi

!!Phone: +358503015526

Tapio Salminen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintaverkostot, -ekosysteemit ja -innovaatiot
!!Visiting address:
Pori 314

!!Email: tapio.salminen@tuni.fi

!!Phone: +358408262959

Natalia Saukkonen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Kustannus- ja kannattavuusjohtaminen
!!Visiting address:
FB109

!!Email: natalia.saukkonen@tuni.fi

!!Phone: +358504477535

Marko Seppänen

Professori, Tutkimusryhmän johtaja

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintaverkostot, -ekosysteemit ja -innovaatiot
!!Visiting address:
Pori 312, Hervanta FB337, Keskus A2069

!!Email: marko.seppanen@tuni.fi

!!Phone: +358405884080

Milla Siikanen

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata

Virpi Sillanpää

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: NOVI - Tieto ja asiantuntijuus tutkimuskeskus
!!Visiting address:
FB313

!!Email: virpi.sillanpaa@tuni.fi

!!Phone: +358407469330

Erjon Skenderi

Tohtorikoulutettava

  • Tietojohtaminen
!!Visiting address:
FB337

!!Email: erjon.skenderi@tuni.fi

Ira Sood

Projektitutkija

  • Tietojohtaminen
!!Visiting address:
FB325

!!Email: ira.sood@tuni.fi

Krista Sorri

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintaverkostot, -ekosysteemit ja -innovaatiot

Matias Ståhle

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teollisten operaatioiden johtaminen
  • Tutkimusryhmä: Projekti- ja palveluliiketoiminnan tutkimusryhmä (CROPS)
!!Visiting address:
FB111

!!Email: matias.stahle@tuni.fi

Anu Suominen

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintaverkostot, -ekosysteemit ja -innovaatiot
!!Visiting address:
Pori 313

!!Email: anu.suominen@tuni.fi

!!Phone: +358503006108

Arho Suominen

TUT Industry Professor

  • Tuotantotalous

!!Email: arho.suominen@tuni.fi

Sari Tappura

Tutkimusryhmän jäsen, Yliopisto-opettaja

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Turvallisuuden johtaminen ja suunnittelu
!!Visiting address:
FB235

!!Email: sari.tappura@tuni.fi

!!Phone: +358408490365

Vesa Tiitola

Tutkimusryhmän jäsen, Väitöskirjatutkija

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Kustannus- ja kannattavuusjohtaminen
!!Visiting address:
FB109

!!Email: vesa.tiitola@tuni.fi

Jussi Valta

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teknologia- ja innovaatiojohtaminen
!!Visiting address:
FB118

!!Email: jussi.valta@tuni.fi

Laura Valtonen

Projektitutkija

  • Tuotantotalous

!!Email: laura.valtonen@tuni.fi

Hannele Väyrynen

Tutkimusryhmän jäsen

  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintaverkostot, -ekosysteemit ja -innovaatiot

Riku Viri

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Rakennustekniikka
  • Tutkimusryhmä: Liikenteen tutkimuskeskus Verne
!!Visiting address:
RG204

!!Email: riku.viri@tuni.fi

!!Phone: +358503016167

Vilma Vuori

Tutkimusryhmän jäsen, Tutkijatohtori

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: NOVI - Tieto ja asiantuntijuus tutkimuskeskus
!!Visiting address:
FB320

!!Email: vilma.vuori@tuni.fi

!!Phone: +358407574272

Lauri Vuorinen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tuotantotalous
  • Tutkimusryhmä: Teollisten operaatioiden johtaminen
  • Tutkimusryhmä: Projekti- ja palveluliiketoiminnan tutkimusryhmä (CROPS)
!!Visiting address:
FB111

!!Email: lauri.vuorinen@tuni.fi

Anna Wallin

Tutkimusalueen jäsen

  • Kasvatustieteet
  • Tutkimusalue: Ohjelmistotuotanto
!!Visiting address:
Virta 509

!!Email: anna.wallin@tuni.fi

!!Phone: +358503187578

Maija Ylinen

Tutkimusryhmän jäsen, Tohtorikoulutettava

  • Tietojohtaminen
  • Tutkimusryhmä: Liiketoimintadata
!!Visiting address:
FB312

!!Email: maija.ylinen@tuni.fi

!!Phone: +358504478477